INDONEESIA
print
INDONEESIA: Bali - Sulawesi: Torajamaa
18.03.2023 -> 03.04.2023

EESTI KEELES. EESTI GRUPP. HIND LÕPLIK - SISSEPÄÄSUD VAATAMISVÄÄRSUSTELE JA SÖÖGID SISALDUVAD HINNAS.
REISIGRUPI SUURUS: Bali ringreisi osal miinimum 12, maksimum 26 reisijat; Sulawesil miinimum 8, maksimum 18 reisijat

INDONEESIA: BALI - SULAWESI
18.03 - 3.04.2023

 

Bali on kõigile teada-tuntud puhkusekoht, kuid tegelikkuses on Bali ilu ja võlu selles, mis on saare sisemaal, mitte randades. Rand on nagu rand ikka ja samasuguseid ilusaid randasid ja sooja merd leiab paljudest kohtadest ning ka lähemalt. Bali teevad kuulsaks tema kitsukesed järsud terrasspõllud ning tuhanded hinduistlikud templid. Saare elanikud, kes peavad kinni oma traditsioonidest ja tähistavad igat elusündmust ja tähtpäeva tseremooniaga. Lopsakas loodus katmas järske mäenõlvu ning maalilisi orgusid.

HIND:
2820 € tellimisel kuni 1.10.2022
LÕPPHIND 3020 €
Ühese toa lisamaks XXX €

1. päev   18.03    Lend Tallinn – Istanbul
Piletite registreerimine 2 tundi enne väljalendu. Lubatud pagas 30 reisija kohta + 8 kg käsipagasit. Tallinna lennuväljal läbitakse turvakontroll ja passikontroll.
TK1424   Tallinn - Istanbul    18:55 - 23:15

2. päev   19.03    Istanbul - Denpasar
TK066 Istanbul - Denpasar 01:45 - 18:55
Majutus 1 öö lennuvälja kõrval hotellis; puhkus peale pikka lendu.
Novotel Bali Ngurah Rai Airport 4*   https://all.accor.com/hotel/9105/index.en.shtml 

3. päev   20.03    BALI: Tanah Lot tempel     H/L
Esmalt sõit Tanah Loti templisse. See on Bali tuntuim templikompleks, kus on kokku 7 templit - mõned kaljusaartel, teised vee ääres ning lisaks hästi suur suveniiride- riiete müügiala sadade lettide ja poekestega. Aeg tembeldamiseks ja ostlemiseks.
Järgmisena 45 min sõitu 17 sajandist pärit Taman Ayuni Templi juurde, kus on vallikraaviga ümbritsetud “saarekese” peal 3 terrassi palvekohtade ja paviljonidega. Ilus tempel, kus kulub u. pool tundi.
Lõunasöök, seejärel sõit majutuskohta, milleks on riisipõldudest ümbritsetud lopsaka aiaga Bali-stiilis villad.
Alas Kedatoni Ahvimets ja ahvitempel, kus tihedas metsas suurte puude all varjulises templikompleksis elavad sajad ahvid, kes seal vabalt ringi jooksevad; meie pakume veidi emotsiooni ahvidele ja ahvid pakuvad super-elamuse meile. Siin kulub umbes tund.
Jalutuskäik kõrvalasuvas ehedas ja mitte-turistlikus külas, kus näeb Bali tegelikku külaelu.
Majutus 1 öö Villa Taman di Blayu  www.villatamandiblayu.com  (esimesed 8 tuba) ja Puri Taman Sari 3* (vajadusel)

4. päev   21.03    TABANAN - JATILUWIFI KÜLA - ULUN DANU - KUUMAVEEALLIKAD - LOVINA     H/L
Kell 8 algab sõit läbi saare Lovinasse saare põhjakaldal. Täna sõidetakse väikebussidega, sest osad teed on kitsad ja käänulised.
Päeva esimene peatus tehakse Jatiluwifi külas, kus astmelistel terrass-põldudel kasvatatakse kõrgemat ja aeglasema kasvuga traditsioonilist riisisorti. Pisut kõndimist põldude vahel.
Järgmine peatus on kohalik turg, kus müüakse puu- ja juurvilju ja lilli.
Edasi Bedugul- kaunis mägiküla 850 m kõrgusel mägedes. Bedugulis on peatus veejumalannale Dewi Danule pühendatud Ulun Danu templis.
Lõunasöök.
Banjari kuumaveeallikad - ujumisriided kaasa, sest kes soovib, saab proovida seal suplemist. Kuumaveebasseinid on vabas looduses umbes 100 a tagasi mäe külje sisse raiutud astmelistes basseinides- all üks suurem ja kõrgemal mõned väikesed, millesse voolab mäe seest allikatest veesülitite kaudu kuum vesi.
Õhtul jõutakse rannahotelli.
Majutus 2 ööd Puri Bagus Lovina 4* (superior garden view) www.puribaguslovina.com 

5. päev   22.03    LOVINA     H
NYEPI ehk vaikuse päev, mil Balil sabub uus aasta. Vaba aeg puhkuseks - rand, basseinid, aed, bali stiilis õlgkatusega terrassiga aiamajakesed–villad- kuidas keegi soovi nimetada.

6. päev   23.03    LOVINA – KINTAMANI – BESAKIH - SIDEMEN     H/L
Esmalt riisijumalannale pühendatud Beji tempel. Edasi sõit Kintamanisse, kus tehakse fotopeatus- Baturi vulkaan ja selle jalamil olev järv. Seejärel sõit mööda kraatri äärt Besakih Templisse, mida tuntakse Bali ematemplina ja mis asub püha Agungi mäe nõlval; see on Bali kõige suurem ja kaunim templikompleks.
Lõunasöök kohalikus restoranis.
Pealelõunal jõutakse Sidemeni, mis on ilus traditsiooniline Bali küla.
Majutus 1 öö Surya Shanti Resort 4* (esimesed 8 tuba) ja Subak Tabola Resort 3* (vajadusel) (erinevad toatüübid)  www.suryashantivilla.com    www.subaktabolavilla.com 

7. päev   24.03    SIDEMEN - UBUD     H/L
Sidemeni küla- kohalik samaka ajamine ning ikat-kanga kudumine. Seejärel Bali ida-osa. Tenganan- vanade traditsioonidega tüüpiline Bali küla, kus kootakse kangast-kamben geringsing`i- mis kaitseb selle kandjat kurjuse eest.
Sõit mööda rannikuäärt Kusumba kalurikülasse, kus lisaks kalapüügile tegeleb kohalik rahvas soola tegemisega.
Goa Lawah`I. Siin on tuhandete nahkhiirtega koobas, mida peetakse pühaks ja seetõttu on selle sissepääsu juurde ehitatud tempel ja mitmed pühamud, mis peavad kõik koobast kaitsma.
Kerta Gosa, 18.sajandist pärit kohtusaal.
Lõunasöök päeva jooksul kohalikus restoranis.
Puri Saren Agung- viimase kuningliku perekonna residents, mis on hästi tüüpiline Bali hoonetekompleks. Residentsi vastas on Ubudi turg ja kaubandustänavad- tund vaba aega ostlemiseks.
Majutus 2 ööd Ubudi hotellis Ananda Cottage 3* (Standard Room) www.anandaubud.com 

8. päev   25.03    UBUD - RIISIPÕLLUD JA VÜRTSIAIAD     H/Õ
Poolteist tundi kõndimist läbi kohaliku küla ja riisipõldude vahel. Kaunid vaated terrasspõldudele, mis on Bali nii kuulsaks teinud; võimalus kõike oma käega katsuda ja kogeda.
Sõit Tegalalangi, mis on ilmselt Bali enim-pildistatud koht. Siit avanevad kaunid vaated oru vastaskalda kitsukestele järskudele terrass-riisipõldudele.
Edasi piirkond, kus on Bali vürtsiaiad ja kohviistandused; enamikus neist pakutakse proovida kohalikke kohvisid ja teejooke ning on olemas poekene, kus saab maitseaineid, kassikohvi (luwak) ja maitseteesid kaasa osta.
Masi puutöö küla.
Tagasi hotelli ja pealelõuna puhkuseks ilusas hotellis.
Õhtusöök ning seejärel bali tantsu etendus gamlani orkestri muusika saatel.

9. päev   26.03    UBUD - SANUR     H
Sõit rannahotelli ning päev rannapuhkust.
Majutus 1 ööd Puri Santrian 4* superior room https://santrian.com/puri-santrian/ 
Ilus madal Bali-stiilis hotell Sanuri liivarannas.

10.päev   27.03    BALI - SULAWESI: MAKASSAR - TORAJAMAA     H/L
Lend Denpasarist Makassari.
Sõit (puhas sõiduaeg 7-8 tundi) Makassarist Torajamaale. Esimene pool piki rannikuäärset teed; ParePare linnakeses tehakse lõunasöögipeatus- mereandidest lõuna kohalikus kalarestoranis. PareParest keeratakse sisemaale ning algab sõit läbi kauni karstimägedega looduse Torajasse – Torajamaa on 1 km kõrgusel merepinnast. Maastik muutub aina mägisemaks ning vastavalt kõrgusele muuvad ka põldudel kasvatatavad kultuurid- alguses riis, peale riisi mais, siis sibulad, siis tagasi riisialadele.
Teel tehakse sirutus- ja fotopeatuseid ning vaatepeatus maalilises Puncak Lakawan`is.
Majutus 3 ööd Toraja Misiliana Hotel 3* (superior room) www.torajamisiliana.com 

11. päev   28.03    SULAWESI: TORAJAMAA     H/L
Päev Toraja piirkonna avastamist. Torajalastel on oma täiesti omapärane kultuur : neil on oma ehitusstiil, väga omapärased matmiskombed, tantsud ja puidunikerdamise oskus.
Nende majad meenutavad paate, oma kadunukesed matavad nad kas kaljude sisse või kaljude alla/vahele rajatud bambussõrestikule asetatud kirstudesse, nende kirstud meenutavad kujult sigu ja pühvleid, imikud maetakse puude sisse.
Esmalt Lemo küla matmispaigad, kus on « rippuvad » kirstud.
Edasi Kambira – puudesse « maetud » imikud.
Suaya bambusmets kuninglike haudadega.
Londa küla kalju sees koobastes asuva matmispaigaga.
Kete Kesu küla, kus on ühed paremini säilinud paadikujulised traditsioonilised majad, mida nimetatakse Tongkonan. Iga maja juurde käib traditsiooniline väiksema paadi kujuline riisihoidla.
Lõunasöök külas päeva jooksul.

12. päev   29.03    SULAWESI: TORAJAMAA KÜLAKOGEMUS     H/L/Õ
Palawa küla ja majad pühvlisarvedega, mis näitab matustel ohverdatud pühvlite hulka.
Väljasõit Batutumonga külasse, millest avaneb vaade üle Toraja oru. Allamäge paari-tunnine jalutuskäik, sest siin on vapustavalt kaunid vaated- lopergused terrass-riisipõllud, bambusesalud, jupike vihmametsa, külad paadikujuliste majadega, matmispaigad kaljurahnude sees, istandused.
Järgmisena Sa `dani küla, kus näeb, kuidas kootakse kohalikku puuvillkangast nimetusega ikat, istutakse või koristatakse riisi.
Lõunasöök külas.
Bori küla kivimenhirid (sambakujulised kivirahnud).
Õhtul hotellis õhtusöök kohaliku laulu- ja tantsuetendusega.

13. päev   30.03    SULAWESI: TORAJAMAA - SENGKANG     H/L
Sõit Torajamaalt Makassari, aga tagasitee on jaotatud 2 päeva peale mööda teist teed läbi Sulawesi saare sisemaa.
Peale Torajamaalt väljumist algavad teise rahva- bugiste külad, kus elatakse vaiadele ehitatud majades. Taas sirutus- ja fotopeatused ning lõunaks jõutakse Sengkangi, mis asub Sulawesi suurima järve, Tempe kaldal.
Lõunasöök päeva jooksul kohalikus restoranis.
Sengkangi vaatamisväärsus on Tempe järv ning elu järvel «ujuvates » külades. 2-tunnine paadisõit kohaliku pikasabalise paadiga Tempe järvel, et näha traditsioonilist elustiili järvele ehitatud ujuvates majades; kohalik pere pakub frititud banaane ning teed. Päikeseloojang järvel ning seejärel tagasi Sengkangi.
Majutus 1öö Sermani hotel (superior room) https://www.facebook.com/Sermani-Hotel-1032757823447672/  (oma koduleht puudub)

14. päev   31.03    SULAWESI: SENGKANG – MAKASSAR - DENPASAR     H/L
Kohaliku koduse siiditootmise külastus, kus kootakse bugise motiividega kangaid.
Maaliline sõit Makassari. Esimene osa teest on kitsad-käänulised teed läbi mägede vahel orgudes olevate väikeste külade ning vihmametsade.
Rammang-Rammang- karstikaljude piirkond. Paadisõit mööda nipa-palmidega ääristatud jõge vihmametsas asuvate kaljude-koobaste rägastikus ning jalutuskäik kohalikus külas. Lõunasöök kohalikus restoranis karstikaljude vahel. Leang-Leangi koopad ja eelajaloolised koopamaalingud ning Bantimurungi kosk.
Lend Makassar - Denpasar.
Majutus 2 ööd Balil

15. päev   1.04    BALI RANNAPUHKUS     H

16. päev   2.04    DENPASAR - ISTANBUL     H
Tubade loovutamine kl 12. Kes soovib tuba kuni ärasõidu ehk kella 18ni, siis see tuleks tellida kas juba reisi tellimisel; hiljemalt enne lõppsumma tasumist.
Kl 18 transfeer Denpasari lennuväljale. Algab kodutee.
TK067   Denpasar - Istanbul    21:00 – 04:45

17. päev   3.04    ISTANBUL - TALLINN
TK1421   Istanbul - Tallinn    08:30 - 11:35

HIND SISALDAB:
- Turkish Airlines`i lennud Tallinn-Istanbul-Denpasar-Istanbul–Tallinn (pagas 30kg)
- Siselennud Denpasar-Makassar-Denpasar (pagas 10 kg)
- Transport konditsioneeritud turistibussiga; bussi parkimistasud ja teemaksud
- Ekskursiooniprogramm ja KÕIK PROGRAMMIS MÄRGITUD KÜLASTUSTE SISSEPÄÄSUTASUD
- Paadisõidud Tempe järvel ja Marose karstikaljude vahel
- Majutus 1 koht 2-kohalisest toast ülaltoodud hotellides
- Hommikusöögid 14 hommikul
- Programmis toodud lõuna- (9) ja õhtusöögid (2)
- Kohalik inglise keelt kõnelev giid
- Eesti reisijuht sihtkohas, kes tõlgib ringreisil ekskursioonid eesti keelde

HINNALE LISANDUB:
- Joogid lõuna- ja õhtusöökide juurde
- Viisa (500,000 IDR ehk u. 33 €)
- Reisikindlustus
- Jootrahad


COVID-19
Riiki sisenemiseks peavad reisijad esitama kehtiva COVID-19 vaktsineerimissertifikaadi, millelt on näha, et vaktsineerimise lõpust on möödas vähemalt 14 päeva. 


Müüme oma reisidele ka üksikuid nais- ja meeskohti eeldusel, et samale reisile registreerib teine samast soost reisija, kes on nõus majutust jagama.

Nais/meeskohtasid saab tellida kuni 65 päeva reisi väljumiseni. Kui reisi väljumiseni on jäänud vähem kui 65 päeva, siis enam uusi nais/meeskohtade tellimusi esitada ei saa, vaid uus üksikkoht tuleb osta koos ühese toa lisatasuga. Küll saab 65 -21 päeva reisini tellida nais/meeskohtasid neile reisidele, kus mõni naine/mees on juba reisikaaslase ootel.

Kui 21 - 30 päeva (sõltuvalt reisist) enne reisi pole reisile registreerinud teist samasoolist reisijat, kes sooviks majutust jagada, tagastab reisikorraldaja reisijale kogu ettemaksu ja tühistab tellimuse VÕI reisija tasub ühese toa lisamaksu ja reisib üheses toas.

Kui reisija on ostnud üksiku nais/meeskoha ning sooviks enne reisi suhelda oma toanaabriga, siis palume reisijal anda oma kirjalik nõusolek enda andmete edastamiseks toanaabrile. Ilma reisija kirjaliku nõusolekuta me reisija andmeid toakaaslasele ei väljasta. Kes soovib oma kontaktandmed: nimi – meil – telefon edastada, siis teeme seda 2 nädalat enne reisi.  Samas ei saa me kohustada toanaabrit enne reisi suhtlema.
 

   

 

HIND:
2820 € tellimisel kuni 1.10.2022
LÕPPHIND 3020 €
Ühese toa lisamaks XXX €

Broneeri reis
Võtame teiega hiljemalt 24 tunni jooksul ühendust.
Reis: INDONEESIA: Bali - Sulawesi: Torajamaa
Kuupäev: 18.03-03.04.2023

Sarnased Reisid

VIETNAM: loodusringreis ja rannapuhkus
12.10 - 27.10.2022

VÄLJA MÜÜDUD

GUATEMALA - HONDURAS - EL SALVADOR
01.11 - 16.11.2022

VÄLJA MÜÜDUD

TANSAANIA: Sansibari rannapuhkus ja ringreis
19.10 - 01.11.2022

VÄLJA MÜÜDUD

VIETNAM: loodusringreis ja rannapuhkus

12.10.2022 - 27.10.2022

VÄLJA MÜÜDUD

TANSAANIA: Sansibari rannapuhkus ja ringreis

19.10.2022 - 01.11.2022

VÄLJA MÜÜDUD

SRI LANKA ringreis ja rannapuhkus

20.10.2022 - 03.11.2022

VÄLJA MÜÜDUD

OMAAN: ringreis ja rannapuhkus

23.10.2022 - 03.11.2022

2315

TANSAANIA: Sansibar - ringreis ja rannapuhkus

26.10.2022 - 08.11.2022

VÄLJA MÜÜDUD

VIETNAM: klassikaline ringreis ja rannapuhkus

29.10.2022 - 13.11.2022

alates 1845

KEENIA ringreis ja rannapuhkus

30.10.2022 - 13.11.2022

VÄLJA MÜÜDUD

GUATEMALA - HONDURAS - EL SALVADOR

01.11.2022 - 16.11.2022

VÄLJA MÜÜDUD

KEENIA rannapuhkus ja safari

02.11.2022 - 14.11.2022

VÄLJA MÜÜDUD

GUATEMALA - MEHHIKO ringreis ja rannapuhkus

15.11.2022 - 01.12.2022

VÄLJA MÜÜDUD

KEENIA safari ja rannapuhkus

16.11.2022 - 29.11.2022

2595

GUATEMALA - HONDURAS - EL SALVADOR

17.01.2023 - 02.02.2023

3670

FILIPIINID: ringreis ja rannapuhkus

19.01.2023 - 03.02.2023

2750

FILIPIINID, ringreis ja rannapuhkus

02.02.2023 - 17.02.2023

VÄLJA MÜÜDUD

KEENIA rannapuhkus ja safari

13.02.2023 - 25.02.2023

2345

KEENIA safari ja rannapuhkus

14.02.2023 - 25.02.2023

2525

VIETNAM: Saigon ja rannapuhkus

17.02.2023 - 04.03.2023

VÄLJA MÜÜDUD

VIETNAM: loodusringreis ja rannapuhkus

21.02.2023 - 08.03.2023

2330

TANSAANIA: Sansibar - ringreis ja rannapuhkus

22.02.2023 - 07.03.2023

1995

SRI LANKA ringreis ja rannapuhkus

23.02.2023 - 10.03.2023

alates 2270

TANSAANIA: Sansibari ringreis ja rannapuhkus

24.02.2023 - 09.03.2023

1950

MALAISIA ringreis ja rannapuhkus Borneol

04.03.2023 - 19.03.2023

2585

VIETNAM: Saigon ja rannapuhkus

07.03.2023 - 21.03.2023

alates 1205

VIETNAM: klassikaline ringreis ja rannapuhkus

11.03.2023 - 26.03.2023

VÄLJA MÜÜDUD

OMAAN: ringreis ja rannapuhkus

13.03.2023 - 24.03.2023

2210

INDONEESIA: Bali ringreis ja rannapuhkus

18.03.2023 - 03.04.2023

2370

INDONEESIA: Bali - Sulawesi: Torajamaa

18.03.2023 - 03.04.2023

2820

KEENIA safari ja rannapuhkus

31.10.2023 - 14.11.2023

EELBRONEERIMINE

KEENIA rannapuhkus ja safari

01.11.2023 - 13.11.2023

EELBRONEERIMINE

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

19.11.2022 - 05.12.2022

VÄLJA MÜÜDUD

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

27.01.2023 - 12.02.2023

3290

JAAPAN

14.04.2023 - 24.04.2023

3420

USBEKISTAN: ringreis

19.04.2023 - 28.04.2023

1590

ASERBAIDŽAAN:ringreis

26.04.2023 - 03.05.2023

1150

ASERBAIDŽAAN - GRUUSIA: ringreis

26.04.2023 - 09.05.2023

1705

GRUUSIA ringreis

09.05.2023 - 19.05.2023

1170

KÕRGÕZSTAN - KASAHSTAN ringreis

01.09.2023 - 12.09.2023

EELBRONEERIMINE

RWANDA - UGANDA ringreis

09.09.2023 - 22.09.2023

EELBRONEERIMINE

NEPAL JA INDIA ringreis

01.10.2023 - 17.10.2023

EELBRONEERIMINE

PERUU - BOLIIVIA - TŠIILI ringreis

10.10.2023 - 27.10.2023

EELBRONEERIMINE

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK JA SVAASIMAA: ringreis

18.11.2023 - 04.12.2023

EELBRONEERIMINE

Seda tüüpi reisid puuduvad.

LENNUPILETID

01.01.2019 - 19.01.2038

Erinevad hinnad