USA - GUATEMALA - EL SALVADOR - HONDURAS - BELIZE
print
USA - GUATEMALA - EL SALVADOR - HONDURAS - BELIZE ringreis
28.10.2020 -> 12.11.2020

HIND LÕPLIK - SISSEPÄÄSUD VAATAMISVÄÄRSUSTELE JA SÖÖGID SISALDUVAD HINNAS.
EESTI KEELES. EESTI GRUPP. MINIMAALNE GRUPI SUURUS 15 REISIJAT, MAKSIMAALNE 29  

MIAMI – GUATEMALA - EL SALVADOR – HONDURAS - BELIZE
28.10 - 12.11.2020

4 Kesk-Ameerika riiki, mida seob maiade kultuur. Lisaks päevake Miamis- näeb ära filmidest/telesarjadest tuttavad kohad.
Läbisõit 1760 km. Mõned pikemad sõidupäevad, mõned lühemad päevad. Mõni päev hoopis ilma bussita- jalgsi või paadiga kohapealse elu avastamist. Maiade hiilgeaegadest pärit linnad ja varemed, ehe tänapäevane külaelu. Hispaanlaste rajatud linnad, Kesk-Ameerika lopsakas loodus.

Reisikirjeldus: Igal korraldajal on oma stiil. Meie stiil ei ole muuta oma reisikirjeldusi luulelisteks jutustusteks. Meie stiil on lühidalt ja konkreetselt- mida külastatakse, kaua seal aega kulub, mis on külastuse peamine eesmärk/mille poolest on külastatav objekt huvipakkuv. Lisainfot külastatavate kohtade kohta leiab interneti avarustest; omalt poolt teeme otsimise lihtsamaks lisades mõned lingid.

HIND:
Saadaval ka naiskoht

3325 € /reisija 1koht 2ses toas tellides kuni 15.04.2020
3545 € /reisija ellides alates 16.04.2020

Reisijuht Henri Kalmist


Päev 1   28.10    LEND TALLINN - HELSINGI - MIAMI
AY 1016  Tallinn - Helsingi   12:50   13:25   30 min
AY 007    Helsingi - Miami   14:45   19:55    11t 10 min
Transfeer hotelli transfeerbussiga lennuvälja lähedal asuvasse hotelli Redroof Inn Miami Airport  
https://www.redroof.com/property/Miami/FL/33142/Hotels-close-to-Miami-Airport-I-195/RRI255  

Päev 2   29.10    MIAMI - GUATEMALA     H/L
Miami ekskursioon ja burgeri-lõunasöök. Seejärel pooleteist tunnine laevareis Biscayne lahel. Kella 15:30ks lennuväljale. Lend Guatemalasse:
AA2432   Miami – Guatemala City   17:35  18:28
Saabumine Guatemala City`sse, sõit 1tund Antiguasse.
Majutus 2 ööd vanalinna hotellis Posada Don Rodrigo Antigua 4*  http://antigua.posadadedonrodrigo.com/ 

Päev 3   30.10    ANTIGUA vanalinn - jalgsi!     H/L
Antigua jalgsi ekskursioon. Antigua, kunagine Guatemala pealinn, on Kesk-Ameerika üks ilusamaid koloniaalajastu linnasid. Külastatakse UNESCO kultuuripärandite nimekirja kuuluvaid linna vaatamisväärsuseid - kirikuid, kloostreid, varemeid: Arco de Santa Catalina, katedraali varemed, La Mercedi kirik ja klooster, Kaptenite Palee, Keskpark. Jalutuskäik Antigua tänavatel on otsekui ajamasin – tagasi minevikku. 3…4 tundi jalutamist munakivitänavatel, rohkelt peatusi ja pildistamisvõimalusi.
Lõunasöök.
Pealelõunal on igaühel aega jätkata Antigua avastamist omal käel.
Suurt pildivalikut Antigua kohta on kõige lihtsam vaadata siit: https://www.google.ee/search?q=antigua+guatemala&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi0oLDc7qrcAhXDXiwKHV0iD5gQsAQIMQ&biw=1272&bih=916 

Päev 4   31.10    ANTIGUA – Iximche - PANAJACHEL - Atitlani järv    126 km     H/L
Sõit Atitlani järve juurde mägedes. Esimene peatus on Iximché arheoloogiline varemetepark, kus on Kolumbuse-eelsed paleed ja püramiidtemplid ning inimohverduste kohad.
Panajachelis paadisõit maalilisel Atitlani järvel. Külastatakse vastaskaldal asuvat hispaanlaste- eelset Santiago küla, kus tehakse jalutuskäik külas ja seejärel vaba aeg ostlemiseks/ kohvi proovimiseks ning kohaliku elu vaatlemiseks.
1560 m kõrgusel asuvat vulkaanidest ümbritsetud Atitalani järve peetakse üheks kaunimaks maailmas.
Õhtupoolikul on aega Panajachel väikelinna peatänaval jalutada, ostelda ja veeta aega mõnes tänavaäärses söögi- või joogikohas.
Majutus 1 öö peatänava ääres järve kaldal paiknevas hotellis Hotel Posada Don Rodrigo Panajachel 4*  
www.posadadedonrodrigo.com/panajachel/default-en.html 

Päev 5   1.11    CHICHICASTENANGO indiaanlaste turg - PÜHAKUTE JA SURNUTE PÄEV     H/L
3-tunnine sõit läbi külamaastiku Chichicastenango linna, kus 2 päeval nädalas- neljapäeviti ja pühapäeviti- peetakse riigi värvikaimat ja mitmekülgseimat turgu, kuhu tulevad kokku maakonna kaupmehed. Siin maal veel ostukeskuseid eriti ei ole ja enamus ostlemist tehakse turgudel. Turul on eraldi osad söögikraamile ja etnokaubale. Hea võimalus osta kohalikku etnokaupa.
1.11 on Ladina-Ameerikas Kõigi pühakute ja surnute päev, mida tähistatakse kolpade-luukerede motiividega, külades on suured pidustused, rahvas käib surnuaedades; hauad kaunistatakse suurte lillesülemitega ning peetakse tseremooniaid.
Esmalt käik surnute päeva pidustustele. Sumpango külas toimub surnute päeva puhul hiiglaslike tuulelohede festival; pilte vaata siit: https://www.google.com/search?q=sumpango+kite+festival&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwjIlKWyw5PkAhWQs4sKHekPDugQsAR6BAgFEAE&biw=1280&bih=587 
Lõunasöök päeva jooksul.
Majutus 1 öö hotellis Barcelo 4* www.barcelo.com/en-us/hotels/guatemala/guatemala-city/barcelo-guatemala-city/ 

Päev 6   2.11    GUATEMALA - EL SALVADOR: Lillede tee     H/Õ
Sõit El Salvadori ning piiriületus.
Esmalt El Carmen`i kohviistanduse külastus, kus saab ülevaate kohvi kasvatamisest ja töötlemisest.
Seejärel sõit El Salvadoris mööda maalilist “lillede teed”, mis on sedasi nimetatud teed ääristavate lillede rohkuse järgi. Kohalikud külad, kohviistandused, kaunid vaated, lopsakas loodus ja lilled-lilled-lilled. Peatused väikestes maalilistes linnades ning teeäärses kohvifarmis.
Õhtuks jõutakse rannahotelli.
Majutus 2 ööd hotellis Decameron Salinitas 4*  kõik-hinnas https://www.decameron.com/en/ceca-destinations/el-salvador/acajutla/royal-decameron-salinitas 

Päev 7   3.11    RANNAPUHKUS kõik hinnas
Puhkus Vaikse ookeani kaldal kõik-hinnas rannahotellis.

Päev 8   4.11    El SALVADOR: San Salvador - Joya de Ceren – HONDURAS: Copan    334 km     H/L
San Salvadori ekskursioon, seejärel Salvadori maiade kuulsaim vaatamisväärsus - Uue Maailma Pompei - Joya de Ceren – küla, mis mattus u. 590 ndal aastal 4...8 meetrise tuhakihi alla ning avastati alles 1970ndatel. Praeguseks on välja kaevatud 70 hoonet ja tööd jätkuvad. Siin kulub 1-2 tundi. https://whc.unesco.org/en/list/675/ 
Seejärel sõit Hondurasesse (u. 5 tundi). 2 piiriületust: El Salvador - Guatemala ja Guatemala - Honduras.
Lõunasöök päeva jooksul.
Majutus 2 ööd hotellis Marina Copan 4*  http://hotelmarinacopan.com/ 

Päev 9   5.11    HONDURAS: Copan     H/Õ
Hommikul paari tunnine Copani varemetepargi külastus. 5-9.sajandil oli Copan maiade pealinnaks ning siin on kõige peenemad ja detailsemad maiade skulptuurid. Copan on ka enim-uuritud maiade linn ja annab hea ettekujutuse maiade kunagisest elust. http://copanhonduras.org/en/  
Macaw Mountain papagoipark 350 papgoiga 30 erinevast liigist; siin kulub taas tund-paar www.macawmountain.org/en/home 
Pealelõunal vaba aeg ilusas hotellis puhkamiseks, väikeses linnakeses ostlemiseks või mõne söögi-joogikohta külastamiseks…soovi korral jagub aega kõige jaoks.

Päev 10   6.11    HONDURAS: Copan - GUATEMALA: QUIRIGUA - LIVINGSTON    300 km     H/Õ
Sõit (u. 5 tundi) Copanist Livingstoni Guatemalas. Peatus Quirigua varemetepargis.
Quirigua on Copaniga samast ajastust pärit kaubateede ristumiskohas asuv kunagine maiade linn. Quirigua on kuulus oma skulptuuride (steelide) poolest ning siin asub ka maiade kõrgeim kiviskulptuur. https://whc.unesco.org/en/list/149/ 
Teekonna viimane osa Puerto Barriosèst Livingstoni on paadiga; u. 30...45 min paadisõitu.
Livingston on linnake jõesuudmes, kuhu ei vii ühtegi teed ning kohale pääseb vaid vett mööda (kuigi linnakeses endas on paar sillutatud tänavat ning mõned autod). Siinne elanikkond on väga kirev-garifuni ehk afro-kariibi, maia ja ladina päritolu.
Õhtusöök garifuna laulu-tantsuetendusega.
Majutus 2 ööd hotellis Villa Caribe 4* www.hotelvillacaribeguatemala.com/english/index.html 

Päev 11   7.11    LIVINGSTON: rannapäev     H/L
Päev paadiaga kohalike vaatamisväärsuste juurde: 7 altarit - 7 astmelist türkiissinise veega kaskaadi ning Playa Blanca- privaatrand Kariibi mere ääres ning paaritunnine ujumise-päevitamise peatus. Kala-lõunasöök.
Peale randa tagasi hotelli ja mõnus pealelõuna kenas hotellis ja pisikeses linnakeses.

Päev 12   8.11    RIO DULCE - FLORES    205 km     H/L
Paar tundi paadisõitu ülesvoolu Dulcesse. Maaliline teekond - kaunis loodus ja rohkelt veelinde, sekka mõned algelised külad jõe ääres. Teel tehakse peatus ja külastatakse kohalikku organisatsiooni Ak Tenamit, mis aitab kohalikul maiade kogukonnal vaesusest välja rabelda koolihariduse, tervishoiu ja ettevõtluse kaudu. Ehk abivajajatele ei anta mitte otsest esemelist-rahalist abi, vaid aidatakse nad iseenda aitamise teele.
Dulces San Felipe kindlus aastast 1652, mis ehitati kaitseks piraatide vastu.
Dulcesse on buss vastu tulnud ja edasi sõidetakse bussiga Floresesse. Floreses käiakse esmalt Florese saarel, seejärel hotelli.
Lõunasöök päeva jooksul.
Majutus 2 ööd hotellis Villa Maya 4*  www.villasdeguatemala.com/hoteles/villa-maya 

Päev 13   9.11    TIKAL    120km     H/L
Vihmametsade keskel paiknev Tikal on maiade kunagise suurima kuningriigi pealinn. Linna hiilgeaeg oli 2-9. sajandil, peale mida linn jäeti maha ning 1000 aastat oli see vihmametsa sisse “kadunud”. Praegu on Tikal suurim välja kaevatud kunagine maiade linn, kuigi suur osa linnast on endiselt metsa sees. See on Guatemala kuulsaim kultuuriline ja looduslik kaitseala ja kuulub UNESCO kultuuripärandite hulka. Päev Tikali avastamist. www.tikalnationalpark.org 
Lõunasöök päeva jooksul.

Päev 14   10.11    FLORES - BELIZE: Belize City    232 km     H/L
Süit Belize. Paar tundi bussisõitu piirini, piiriületus ja sõit Belize City`sse.
Ülevaatlik linnaekskursioon. Kunagi oli Belize City mahagoni sadam, seejärel inglise ja shoti päritolu piraatide sadam, kes kasutasid siinset sopilist kaldajoont peidupaigana, millest käia hispaanlaste laevu rüüstamas. Tänapäeval on Belize City räämas olekuga koloniaalhõnguline sadamalinn viletsate auklike tänavate ja tänavakaubitsejatega.
Majutus 1 öö hotellis Best Western Belize Biltmore Plaza 3+*  www.belizebiltmore.com 

Päev 15   11.11    BELIZE: Belize City – Miami - Helsinki     H
Transfeer lennuväljale. Algab kojulend:
AA 2440  Belize City   Miami   12:43  15:55   2t 12 min
AY008     Miami    Helsingi      20:45  13:25+1 ehk järgmisel päeval 9t 40 min

Päev 16   12.11    KODUS!
AY 1023  Helsingi  Tallinn   16:25  17:00   35 min

Hinnas sisaldub:
• Finnairi ja American Airlinesi piletid Tallinn-Helsingi-Miami-Guatemala City/- Belize City-Miami-Helsingi-Tallinn
• Lennujaamamaksud 396 € seisuga 18.01.2020
• Majutus 1 koht 2sest toas programmis toodud 3* ja 4* hotellides ja 1 öö Miami lennujaama 2*hotellis
• 14 hommikusööki (H), 9 lõunasööki (L) ja 3 õhtusööki (Õ) ringreisil
• Kõik-hinnas rannahotellis
• Transport konditsioneeritud bussiga
• Ekskursiooniprogramm ja KÕIK PROGRAMMIS MÄRGITUD KÜLASTUSTE SISSEPÄÄSUTASUD
• Kohalik inglise keelt kõnelev giid
• Eesti reisijuht sihtkohas, kes tõlgib ekskursioonid eesti keelde
• Jootrahad hotellide toateenijatele
• Hinnad põhinevad 20.08.2019 valuutakursil

Hinnale lisandub:
• Reisikindlustus (reisikindlustus on sellel reisil kohustuslik!)
• Jootrahad giidile-bussijuhile
• Piiriületustasud: Guatemala-El Salvador-Guatemala 12USD, Guatemala-Honduras-Guatemala 12 USD, Guatemala-Belize 3USD, Belize maalt lahkumise tasu 20 USD. Need tasud võivad muutuda!
• ESTA USA transiidiks 14 USD

VIISAINFO: Guatemala (90 päeva), El Salvador (90 päeva), Honduras (90 päeva) ja Belize (30 päeva) on EV passiga viisavabad.

 

 

Müüme oma reisidele ka üksikuid nais- ja meeskohti eeldusel, et samale reisile registreerib teine samast soost reisija, kes on nõus majutust jagama.

Nais/meeskohtasid saab tellida kuni 65 päeva reisi väljumiseni. Kui reisi väljumiseni on jäänud vähem kui 65 päeva, siis enam uusi nais/meeskohtade tellimusi esitada ei saa, vaid uus üksikkoht tuleb osta koos ühese toa lisatasuga. Küll saab 65 -21 päeva reisini tellida nais/meeskohtasid neile reisidele, kus mõni naine/mees on juba reisikaaslase ootel.

Kui 21 - 30 päeva (sõltuvalt reisist) enne reisi pole reisile registreerinud teist samasoolist reisijat, kes sooviks majutust jagada, tagastab reisikorraldaja reisijale kogu ettemaksu ja tühistab tellimuse VÕI reisija tasub ühese toa lisamaksu ja reisib üheses toas.

Kui reisija on ostnud üksiku nais/meeskoha ning sooviks enne reisi suhelda oma toanaabriga, siis palume reisijal anda oma kirjalik nõusolek enda andmete edastamiseks toanaabrile. Ilma reisija kirjaliku nõusolekuta me reisija andmeid toakaaslasele ei väljasta. Kes soovib oma kontaktandmed: nimi – meil – telefon edastada, siis teeme seda 2 nädalat enne reisi.  Samas ei saa me kohustada toanaabrit enne reisi suhtlema.
 

     

 


 


Reisipaketis sisalduvate erinevate lennupiletite riskide maandamiseks ja mugavaimate lennuaegade jaoks palume reisijatel osta SALVA reisikindlustus.
SALVA hüvitab reisipaketis sisalduvate erinevate lendude puhul esineda võivad reisitõrked. 
              

Meie reiside juurde sobib ka Swedbank P & C Insurance AS-i, Seesam Kindlustuse, IF Kindlustuse ja Chartis Insurance reisikindlustus. 

Teiste kindlustusfirmade puhul palume reisijatel enne reisi tellimist kindlustajalt kontrollida, mis reisitõrge ja millises ulatuses hüvitatakse.

HIND:
Saadaval ka naiskoht

3325 € /reisija 1koht 2ses toas tellides kuni 15.04.2020
3545 € /reisija ellides alates 16.04.2020

Broneeri reis
Võtame teiega hiljemalt 24 tunni jooksul ühendust.
Reis: USA - GUATEMALA - EL SALVADOR - HONDURAS - BELIZE ringreis
Kuupäev: 28.10-12.11.2020

Sarnased Reisid

USBEKISTAN - TADŽIKISTAN ringreis PAMIIRIDEGA
09.09 - 24.09.2020

2540

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis
19.11 - 05.12.2021

EELBRONEERIMINE

PERUU - BOLIIVIA - TŠIILI ringreis
11.10 - 29.10.2020

VÄLJA MÜÜDUD

SINGAPUR - INDONEESIA: JAVA - BALI ringreis ja rannapuhkus

01.10.2020 - 17.10.2020

2570

MALAISIA ringreis ja rannapuhkus Borneol - SINGAPUR

11.10.2020 - 25.10.2020

VÄLJA MÜÜDUD

SRI LANKA ringreis ja rannapuhkus

17.10.2020 - 01.11.2020

alates 1790

VIETNAM: loodusringreis ja rannapuhkus

17.10.2020 - 01.11.2020

2220

VIETNAM: klassikaline ringreis ja rannapuhkus

30.10.2020 - 15.11.2020

2025

KEENIA ringreis ja rannapuhkus

03.11.2020 - 16.11.2020

VÄLJA MÜÜDUD

GUATEMALA - MEHHIKO ringreis ja rannapuhkus

11.11.2020 - 27.11.2020

3465

KEENIA ringreis ja rannapuhkus

12.11.2020 - 25.11.2020

VÄLJA MÜÜDUD

VIETNAM: lühike ringreis ja rannapuhkus

27.11.2020 - 12.12.2020

alates 1265

KEENIA ringreis ja rannapuhkus

03.12.2020 - 16.12.2020

2880

FILIPIINID, ringreis ja rannapuhkus

15.01.2021 - 31.01.2021

EELBRONEERIMINE

COSTA RICA - NICARAGUA ringreis ja rannapuhkus

28.01.2021 - 13.02.2021

EELBRONEERIMINE

KEENIA ringreis ja rannapuhkus

30.01.2021 - 12.02.2021

2990

BIRMA ringreis ja rannapuhkus

31.01.2021 - 16.02.2021

EELBRONEERIMINE

PANAMA - COSTA RICA - NICARAGUA

12.02.2021 - 27.02.2021

EELBRONEERIMINE

TAI - KAMBODŽA - VIETNAM ringreis ja rannapuhkus

16.02.2021 - 04.03.2021

EELBRONEERIMINE

VIETNAM: klassikaline ringreis ja rannapuhkus

26.02.2021 - 14.03.2021

EELBRONEERIMINE

GRUUSIA ringreis

09.05.2020 - 17.05.2020

1050

GRUUSIA ringreis

29.08.2020 - 06.09.2020

alates 1050

KÕRGÕSTAN - KASAHSTAN ringreis

29.08.2020 - 08.09.2020

1880

USBEKISTAN - TADŽIKISTAN ringreis

09.09.2020 - 19.09.2020

1895

USBEKISTAN - TADŽIKISTAN ringreis PAMIIRIDEGA

09.09.2020 - 24.09.2020

2540

ARMEENIA ringreis

09.09.2020 - 17.09.2020

1150

NEPAL JA BHUTAN ringreis

02.10.2020 - 17.10.2020

3555

NEPALI ringreis

02.10.2020 - 11.10.2020

1900

PERUU - BOLIIVIA - TŠIILI ringreis

11.10.2020 - 29.10.2020

VÄLJA MÜÜDUD

USA - GUATEMALA - EL SALVADOR - HONDURAS - BELIZE ringreis

28.10.2020 - 12.11.2020

3325

INDO-HIINA: Vietnam - Laos - Kambodža

13.11.2020 - 29.11.2020

2685

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

20.11.2020 - 06.12.2020

VÄLJA MÜÜDUD

USA - GUATEMALA - EL SALVADOR - HONDURAS - BELIZE

13.01.2021 - 28.01.2021

EELBRONEERIMINE

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

12.02.2021 - 28.02.2021

EELBRONEERIMINE

USBEKISTAN - TADŽIKISTAN ringreis

21.04.2021 - 01.05.2021

EELBRONEERIMINE

NEPAL JA INDIA ringreis

01.10.2021 - 16.10.2021

EELBRONEERIMINE

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

19.11.2021 - 05.12.2021

EELBRONEERIMINE

UUS-MEREMAA - AUSTRAALIA: Sidney

26.11.2021 - 13.12.2021

EELBRONEERIMINE

Seda tüüpi reisid puuduvad.

Seda tüüpi reisid puuduvad.