USA - GUATEMALA - EL SALVADOR - HONDURAS - BELIZE
print
USA - GUATEMALA - EL SALVADOR - HONDURAS - BELIZE ringreis ja rannapuhkus
14.01.2020 -> 29.01.2020

HIND LÕPLIK - SISSEPÄÄSUD VAATAMISVÄÄRSUSTELE JA SÖÖGID SISALDUVAD HINNAS.
EESTI KEELES. EESTI GRUPP. MINIMAALNE GRUPI SUURUS 12 REISIJAT, MAKSIMAALNE 28
USA (Miami) - GUATEMALA - EL SALVADOR - HONDURAS - BELIZE  ringreis ja rannapuhkus
14.01 - 29.01.2020

 

4 Kesk-Ameerika riiki, mida seob maiade kultuur. Lisaks päevake Miamis - näeb ära filmidest/telesarjadest tuttavad kohad.
Läbisõit 1760 km. Mõned pikemad sõidupäevad, mõned lühemad päevad. Mõni päev hoopis ilma bussita - jalgsi või paadiga kohapealse elu avastamist. Maiade hiilgeaegadest pärit linnad ja varemed, ehe tänapäevane külaelu. Hispaanlaste rajatud linnad, Kesk-Ameerika lopsakas loodus.

Reisikirjeldus: Igal korraldajal on oma stiil. Meie stiil ei ole muuta oma reisikirjeldusi luulelisteks jutustusteks. Meie stiil on lühidalt ja konkreetselt - mida külastatakse, kaua seal aega kulub, mis on külastuse peamine eesmärk/mille poolest on külastatav objekt huvipakkuv. Lisainfot külastatavate kohtade kohta leiab interneti avarustest; omalt poolt teeme otsimise lihtsamaks lisades mõned lingid.

HIND:
3250 € /reisija 1koht 2ses toas tellimisel kuni 30.09.2019
3300 € / reisija tellimisel alates 1.10.2019

Ühese toa lisa 600 €

Päev 1   14.01    LEND TALLINN – HELSINGI - MIAMI
AY 1016   Tallinn - Helsingi   12:50   13:20 30 min
AY 007     Helsingi - Miami    14:45   18:55 11t 10 min
Transfeer hotelli transfeerbussiga lennuvälja lähedal asuvasse hotelli Redroof Inn Miami Airport
https://www.redroof.com/property/Miami/FL/33142/Hotels-close-to-Miami-Airport-I-195/RRI255/  

Päev 2   15.01    MIAMI - GUATEMALA     H/L
Miami ekskursioon ja lõunasöök (kuuba võileib). Seejärel pooleteist tunnine laevareis Biscayne lahel. Kella 15:30ks lennuväljale. Lend Guatemalasse:
AA2432   Miami – Guatemala City    17:50  19:43   2t 53 min
Saabumine Guatemala City`sse, sõit 10 min hotelli.
Majutus 1 öö hotellis Barcelo 4*  www.barcelo.com/en-us/hotels/guatemala/guatemala-city/barcelo-guatemala-city/ 

Päev 3   16.01    GUATEMALA CITY - CHICHICASTENANGO indiaanlaste turg - PANAJACHEL    168km     H/L
3-tunnine sõit läbi külamaastiku Chichicastenango linna, kus 2 päeval nädalas- neljapäeviti ja pühapäeviti- peetakse riigi värvikaimat ja mitmekülgseimat turgu, kuhu tulevad kokku maakonna kaupmehed. Siin maal veel ostukeskuseid eriti ei ole ja enamus ostlemist tehakse turgudel. Turul on eraldi osad söögikraamile ja etnokaubale. Hea võimalus osta kohalikku etnokaupa.
Lõunasöök kohalikus söögikohas.
Edasi lühike sõit Panajachelisse Atitláni järve ääres. 1560 m kõrgusel asuvat vulkaanidest ümbritsetud Atitalani järve peetakse üheks kaunimaks maailmas.
Õhtupoolikul on aega väikelinna peatänaval jalutada, ostelda ja veeta aega mõnes tänavaäärses söögi- või joogikohas
Majutus 1 öö peatänava ääres järve kaldal paiknevas hotellis Hotel Posada Don Rodrigo Panajachel 4* www.posadadedonrodrigo.com/panajachel/default-en.html 

Päev 4   17.01    PANAJACHEL - Atitlani järv - Iximche - ANTIGUA    126 km     H/L
Hommikul paadisõit maalilisel Atitlani järvel. Külastatakse vastaskaldal asuvat hispaanlasteeelset Santiago küla, kus tehakse jalutuskäik külas ja seejärel vaba aeg ostlemiseks/ kohvi proovimiseks ning kohaliku elu vaatlemiseks.
Tagasi Panajachelisse, kus jätkatakse bussiga. 
Iximché arheoloogiline varemetepark, kus on Kolumbuse-eelsed paleed ja püramiid-templid, inimohverduste kohad, seejärel sõit Antiguasse.
Majutus 2 ööd vanalinna hotellis Posada Don Rodrigo Antigua 4*  http://antigua.posadadedonrodrigo.com/ 

Päev 5   18.01    ANTIGUA vanalinn     H/L 
Antigua ekskursioon. Antigua, kunagine Guatemala pealinn, on Kesk-Ameerika üks ilusamaid koloniaalajastu linnasid. Külastatakse UNESCO kultuuripärandite nimekirja kuuluvaid linna vaatamisväärsuseid - kirikuid, kloostreid, varemeid: Arco de Santa Catalina, katedraali varemed, La Mercedi kirik ja klooster, Kaptenite Palee, Keskpark. Jalutuskäik Antigua tänavatel on otsekui ajamasin – tagasi minevikku. 3…4 tundi jalutamist munakivitänavatel, rohkelt peatusi ja pildistamisvõimalusi.
Lõunasöök. 
Pealelõunal on igaühel aega jätkata Antigua avastamist omal käel. 
Suurt pildivalikut Antigua kohta on kõige lihtsam vaadata siit: https://www.google.ee/search?q=antigua+guatemala&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi0oLDc7qrcAhXDXiwKHV0iD5gQsAQIMQ&biw=1272&bih=916 

Päev 6   19.01    ANTIGUA - EL SALVADOR: Lillede tee    181 km     H/Õ
Sõit Antiguast El Salvadori (u. 5 tundi). Piiriületus. El Salvadoris sõit mööda maalilist “lillede teed”, mis on sedasi nimetatud teed ääristavate lillede rohkuse järgi. Kohalikud külad, kohviistandused, kaunid vaated, lopsakas loodus ja lilled-lilled-lilled. Peatused väikestes maalilistes linnades ning Santa Leticia kohviistanduse külastus, kus saab ülevaate kohvi kasvatamisest ja töötlemisest.
Majutus 3 ööd hotellis Decameron Salinita kõik-hinnas  https://www.decameron.com/en/ceca-destinations/el-salvador/acajutla/royal-decameron-salinitas 

Päev 7-8   20 - 21.01    RANNAPUHKUS kõik hinnas
Puhkus Vaikse ookeani kaldal kõik-hinnas rannahotellis.

Päev 9   22.01    El SALVADOR: San Salvador - Joya de Ceren     H/L
San Salvadori ekskursioon, seejärel Salvadori maiade kuulsaim vaatamisväärsus - Uue Maailma Pompei - Joya de Ceren – küla, mis mattus u. 590 ndal aastal 4...8 meetrise tuhakihi alla ning avastati alles 1970ndatel. Praeguseks on välja kaevatud 70 hoonet ja tööd jätkuvad. Siin kulub 1-2 tundi. https://whc.unesco.org/en/list/675/ 
Seejärel sõit Hondurasesse (u. 5 tundi). 2 piiriületust: El Salvador - Guatemala ja Guatemala - Honduras.
Lõunasöök päeva jooksul.
Majutus 1 öö hotellis Marina Copan 4*  http://hotelmarinacopan.com/ 

Päev 10   23.01    HONDURAS - GUATEMALA: QUIRIGUA - LIVINGSTON    300 km     H/Õ
Hommikul paari tunnine Copani varemetepargi külastus. 5 - 9.sajandil oli Copan maiade pealinnaks ning siin on kõige peenemad ja detailsemad maiade skulptuurid. Copan on ka enim-uuritud maiade linn ja annab hea ettekujutuse maiade kunagisest elust. http://copanhonduras.org/en/
Sõit (u. 5 tundi) Copanist Livingstoni Guatemalas. Peatus Quirigua varemetepargis.
Quirigua on Copaniga samast ajastust pärit kaubateede ristumiskohas asuv kunagine maiade linn. Quirigua on kuulus oma skulptuuride (steelide) poolest ning siin asub ka maiade kõrgeim kiviskulptuur. 
https://whc.unesco.org/en/list/149/ 
Teekonna viimane osa Puerto Barriosèst Livingstoni on paadiga; u. 30...45 min paadisõitu.
Õhtusöök garifuna laulu-tantsuetendusega.
Majutus 2 ööd hotellis Villa Caribe 4*  www.hotelvillacaribeguatemala.com/english/index.html 

Päev 11   24.01    LIVINGSTON     H/Õ
Livingston on linnake jõesuudmes, kuhu ei vii ühtegi teed ning kohale pääseb vaid vett mööda (kuigi linnakeses endas on paar sillutatud tänavat ning mõned autod). Siinne elanikkond on väga kirev -garifuni ehk afro-kariibi, maia ja ladina päritolu. Päev paadiaga kohalike vaatamisväärsuste juurde: 7 altarit - 7 astmelist türkiissinise veega kaskaadi ning Playa Blanca - privaatrand Kariibi mere ääres ning paaritunnine ujumise-päevitamise peatus.
Peale randa tagasi hotelli ja mõnus pealelõuna kenas hotellis ja pisikeses linnakeses. 
Õhtusöök.

Päev 12   25.01    RIO DULCE - FLORES    205 km     H/L
Paar tundi paadisõitu ülesvoolu Dulcesse. Maaliline teekond- kaunis loodus ja rohkelt veelinde, sekka mõned algelised külad jõe ääres. Teel tehakse peatus ja külastatakse kohalikku organisatsiooni Ak Tenamit, mis aitab kohalikul maiade kogukonnal vaesusest välja rabelda koolihariduse, tervishoiu ja ettevõtluse kaudu. Ehk abivajajatele ei anta mitte otsest esemelist-rahalist abi, vaid aidatakse nad iseenda aitamise teele.
Dulces San Felipe kindlus aastast 1652, mis ehitati kaitseks piraatide vastu.
Dulcesse on buss vastu tulnud ja edasi sõidetakse bussiga Floresesse. Floreses käiakse esmalt Florese saarel, seejärel hotelli.
Lõunasöök päeva jooksul. 
Majutus 2 ööd hotellis Villa Maya 4*  www.villasdeguatemala.com/hoteles/villa-maya 

Päev 13   26.01    TIKAL    120 km     H/L
Vihmametsade keskel paiknev Tikal on maiade kunagise suurima kuningriigi pealinn. Linna hiilgeaeg oli 2-9. sajandil, peale mida linn jäeti maha ning 1000 aastat oli see vihmametsa sisse “kadunud”. Praegu on Tikal suurim välja kaevatud kunagine maiade linn, kuigi suur osa linnast on endiselt metsa sees. See on Guatemala kuulsaim kultuuriline ja looduslik kaitseala ja kuulub UNESCO kultuuripärandite hulka. Päev Tikali avastamist. www.tikalnationalpark.org 
Lõunasöök päeva jooksul.

Päev 14   27.01    FLORES – YAXHA - BELIZE: Belize City    232 km     H/L
Sõit YaxHa maiade linna. See on Guatemalas suuruselt 3s maiade linn. Kuna ta jääb turistide teedest pisut eemale, siis on siin külastajaid vähe ja koht on vaikne ja müstilise olekuga. Paar tundi linnaga tutvumist, lõunasöök. http://mayanruins.info/guatemala/yaxha-guatemala/
Seejärel piiriületus ja sõit Belize City`sse. Majutus 1 öö Best Western Belize Biltmore Plaza 3+* www.belizebiltmore.com 

Päev 15   28.01    BELIZE: Belize City – Miami - Helsinki     H
Ülevaatlik linnaekskursioon. Kunagi oli Belize City mahagoni sadam, seejärel inglise ja šoti päritolu piraatide sadam, kes kasutasid siinset sopilist kaldajoont peidupaigana, millest käia hispaanlaste laevu rüüstamas. Tänapäeval on Belize City räämas olekuga koloniaalhõnguline sadamalinn viletsate auklike tänavate ja tänavakaubitsejatega. 
Transfeer lennuväljale. Algab kojulend:
AA 2440   Belize City     Miami      14:09   17:15    2t 6 min
AY008      Miami            Helsingi   20:45   13:20+1 ehk järgmisel päeval 9t 35 min

Päev 16   29.01    KODUS!
AY 1023   Helsingi   Tallinn    16:25   17:00    35 min

Hinnas sisaldub:
• Finnairi ja American Airlinesi piletid Tallinn – Helsingi – Miami - Guatemala City/- Belize City – Miami – Helsingi - Tallinn
• Lennujaamamaksud 396 € seisuga 18.01.2019
• Majutus 1 koht 2sest toas programmis toodud 3* ja 4* hotellides ja 1 öö Miami lennujaama 2*hotellis
• 14 hommikusööki (H), 8 lõunasööki (L) ja 3 õhtusööki (Õ) ringreisil
• Kõik-hinnas rannahotellis
• Transport konditsioneeritud bussiga
• Ekskursiooniprogramm ja KÕIK PROGRAMMIS MÄRGITUD KÜLASTUSTE SISSEPÄÄSUTASUD
• Kohalik inglise keelt kõnelev giid
• Eesti reisijuht sihtkohas, kes tõlgib ekskursioonid eesti keelde
• Jootrahad hotellide toateenijatele
• Hinnad põhinevad 18.01.2019 valuutakursil

Hinnale lisandub:
• Reisikindlustus (reisikindlustus on sellel reisil kohustuslik!)
• Jootrahad giidile-bussijuhile
• Piiriületustasud: Guatemala - El Salvador - Guatemala 12USD, Guatemala – Honduras - Guatemala 12 USD, Guatemala - Belize 3USD, Belize maalt lahkumise tasu 20 USD. Need tasud võivad muutuda!
• ESTA USA transiidiks 14 USD

VIISAINFO: Guatemala (90 päeva), El Salvador (90 päeva), Honduras (90 päeva) ja Belize (30 päeva) on EV passiga viisavabad.Müüme oma reisidele ka üksikuid nais- ja meeskohti eeldusel, et samale reisile registreerib teine samast soost reisija, kes on nõus majutust jagama.

Nais/meeskohtasid saab tellida kuni 65 päeva reisi väljumiseni. Kui reisi väljumiseni on jäänud vähem kui 65 päeva, siis enam uusi nais/meeskohtade tellimusi esitada ei saa, vaid uus üksikkoht tuleb osta koos ühese toa lisatasuga. Küll saab 65 -21 päeva reisini tellida nais/meeskohtasid neile reisidele, kus mõni naine/mees on juba reisikaaslase ootel.

Kui 21 - 30 päeva (sõltuvalt reisist) enne reisi pole reisile registreerinud teist samasoolist reisijat, kes sooviks majutust jagada, tagastab reisikorraldaja reisijale kogu ettemaksu ja tühistab tellimuse VÕI reisija tasub ühese toa lisamaksu ja reisib üheses toas.

Kui reisija on ostnud üksiku nais/meeskoha ning sooviks enne reisi suhelda oma toanaabriga, siis palume reisijal anda oma kirjalik nõusolek enda andmete edastamiseks toanaabrile. Ilma reisija kirjaliku nõusolekuta me reisija andmeid toakaaslasele ei väljasta. Kes soovib oma kontaktandmed: nimi – meil – telefon edastada, siis teeme seda 2 nädalat enne reisi.  Samas ei saa me kohustada toanaabrit enne reisi suhtlema. 
 


Reisipaketis sisalduvate erinevate lennupiletite riskide maandamiseks ja mugavaimate lennuaegade jaoks palume reisijatel osta SALVA reisikindlustus.
SALVA hüvitab reisipaketis sisalduvate erinevate lendude puhul esineda võivad reisitõrked.  
            
Meie reiside juurde sobib ka Swedbank P & C Insurance AS-i, Seesam Kindlustuse, IF Kindlustuse ja  Chartis Insurance reisikindlustus. 

Teiste kindlustusfirmade puhul palume reisijatel enne reisi tellimist kindlustajalt kontrollida, mis reisitõrge ja millises ulatuses hüvitatakse.  

 

HIND:
3250 € /reisija 1koht 2ses toas tellimisel kuni 30.09.2019
3300 € / reisija tellimisel alates 1.10.2019


Broneeri reis
Võtame teiega hiljemalt 24 tunni jooksul ühendust.
Reis: USA - GUATEMALA - EL SALVADOR - HONDURAS - BELIZE ringreis ja rannapuhkus
Kuupäev: 14.01-29.01.2020

Sarnased Reisid

TAI: Bangkok - Põhja-Tai ringreis - rannapuhkus
16.02 - 02.03.2020

EELBRONEERIMINE

SINGAPUR - INDONEESIA: Bali - Sulawesi: Torajamaa
18.03 - 03.04.2020

2715

PANAMA - COSTA-RICA - NICARAGUA ringreis
29.01 - 13.02.2020

VÄLJA MÜÜDUD

VIETNAM: klassikaline ringreis ja rannapuhkus

10.10.2019 - 27.10.2019

VÄLJA MÜÜDUD

SRI LANKA ringreis ja rannapuhkus

14.10.2019 - 29.10.2019

VÄLJA MÜÜDUD

SRI LANKA ringreis ja MALDIIVIDE rannapuhkus

14.10.2019 - 29.10.2019

VÄLJA MÜÜDUD

VIETNAM: loodusringreis ja rannapuhkus

19.10.2019 - 03.11.2019

2265

MALAISIA ringreis ja rannapuhkus Borneol - SINGAPUR

21.10.2019 - 05.11.2019

2555

VIETNAM: lühike ringreis ja rannapuhkus

01.11.2019 - 17.11.2019

1430

KEENIA ringreis ja rannapuhkus

07.11.2019 - 20.11.2019

VÄLJA MÜÜDUD

USA - GUATEMALA - MEHHIKO ringreis ja rannapuhkus

14.11.2019 - 29.11.2019

VÄLJA MÜÜDUD

KEENIA ringreis ja rannapuhkus

01.12.2019 - 13.12.2019

VÄLJA MÜÜDUD

USA - GUATEMALA - EL SALVADOR - HONDURAS - BELIZE ringreis ja rannapuhkus

14.01.2020 - 29.01.2020

3250

BIRMA ringreis ja rannapuhkus

15.01.2020 - 30.01.2020

2930

KEENIA ringreis ja rannapuhkus

16.01.2020 - 29.01.2020

3065

PANAMA - COSTA-RICA - NICARAGUA ringreis

29.01.2020 - 13.02.2020

VÄLJA MÜÜDUD

FILIPIINID, ringreis ja rannapuhkus

31.01.2020 - 16.02.2020

2870

TAI: Bangkok - Põhja-Tai ringreis - rannapuhkus

16.02.2020 - 02.03.2020

EELBRONEERIMINE

VIETNAM: Saigon ja rannapuhkus

17.02.2020 - 03.03.2020

alates 1250

VIETNAM: klassikaline ringreis ja rannapuhkus

26.02.2020 - 12.03.2020

alates 1900

OMAAN: ringreis ja rannapuhkus

01.03.2020 - 12.03.2020

2280

VIETNAM: loodusringreis ja rannapuhkus

06.03.2020 - 22.03.2020

2055

SRI LANKA ringreis ja rannapuhkus

09.03.2020 - 24.03.2020

alates 1840

SRI LANKA ringreis ja MALDIIVIDE rannapuhkus

09.03.2020 - 24.03.2020

3195

SINGAPUR - INDONEESIA: Bali

18.03.2020 - 03.04.2020

2160

SINGAPUR - INDONEESIA: Bali ringreis ja rannapuhkus Gilil

18.03.2020 - 03.04.2020

2295

SINGAPUR - INDONEESIA: Bali - Sulawesi: Torajamaa

18.03.2020 - 03.04.2020

2715

MALAISIA: Borneo - SINGAPUR

18.03.2020 - 02.04.2020

alates 2390

VIETNAM: klassikaline ringreis ja rannapuhkus

08.10.2020 - 24.10.2020

EELBRONEERIMINE

VIETNAM: loodusringreis ja rannapuhkus

17.10.2020 - 01.11.2020

EELBRONEERIMINE

KEENIA ringreis ja rannapuhkus

03.11.2020 - 16.11.2020

EELBRONEERIMINE

USA - GUATEMALA - MEHHIKO ringreis ja rannapuhkus

12.11.2020 - 27.11.2020

EELBRONEERIMINE

KEENIA ringreis ja rannapuhkus

12.11.2020 - 25.11.2020

EELBRONEERIMINE

GRUUSIA ringreis

15.09.2019 - 26.09.2019

VÄLJA MÜÜDUD

GRUUSIA ringreis

23.09.2019 - 01.10.2019

VÄLJA MÜÜDUD

NEPAAL JA INDIA

28.09.2019 - 13.10.2019

VÄLJA MÜÜDUD

USBEKISTAN - TADŽIKISTAN ringreis

14.10.2019 - 24.10.2019

VÄLJA MÜÜDUD

USA - GUATEMALA - EL SALVADOR - HONDURAS - BELIZE

29.10.2019 - 13.11.2019

VÄLJA MÜÜDUD

INDO-HIINA: Vietnam - Laos - Kambodža

01.11.2019 - 17.11.2019

2775

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

15.11.2019 - 01.12.2019

VÄLJA MÜÜDUD

UUS-MEREMAA - AUSTRAALIA: Sidney

21.11.2019 - 08.12.2019

4950

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

29.01.2020 - 14.02.2020

3090

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

14.02.2020 - 01.03.2020

3230

UUS-MEREMAA - AUSTRAALIA: Sidney

20.02.2020 - 08.03.2020

4705

INDO-HIINA: Vietnam - Laos - Kambodža

16.03.2020 - 01.04.2020

2685

JAAPAN

08.04.2020 - 17.04.2020

3330

USBEKISTAN - TADŽIKISTAN ringreis

27.04.2020 - 07.05.2020

1895

USBEKISTAN: ringreis

27.04.2020 - 04.05.2020

1390

GRUUSIA ringreis

09.05.2020 - 17.05.2020

1035

KÕRGÕSTAN - KASAHSTAN ringreis

29.08.2020 - 08.09.2020

EELBRONEERIMINE

USBEKISTAN - TADŽIKISTAN ringreis PAMIIRIDEGA

09.09.2020 - 24.09.2020

EELBRONEERIMINE

PERUU - BOLIIVIA - TŠIILI ringreis

24.09.2020 - 09.10.2020

EELBRONEERIMINE

BOLIIVIA - PERUU ringreis

12.10.2020 - 27.10.2020

EELBRONEERIMINE

USA - GUATEMALA - EL SALVADOR - HONDURAS - BELIZE ringreis

27.10.2020 - 13.11.2020

EELBRONEERIMINE

LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK ja SVAASIMAA ringreis

20.11.2020 - 06.12.2020

EELBRONEERIMINE

Seda tüüpi reisid puuduvad.

LENNUPILETID

01.01.2019 - 19.01.2038

Erinevad hinnad

AirBaltic BIG SALE

05.09.2019 - 19.09.2019

alates 86 €